bch 2

Sećate se kada sam vam pričala o muzičkoj radionici koja nam se jako svidela i koju organizuje Balkan Culture Heritage. E pa sada se kod njih dešava mnogo novih stvari o kojima želim da vas obavestim. Mi se kod njih već osećamo kao domaći i predstavlja mi pravo zadovoljstvo kada vidim da neko pokušava na sve načine da uvede nešto lepo u ovo naše društvo kada su deca u pitanju. Trud koji ljudi ulažu da kulturno oplemene živote naših mališana nije zanemarljiv i iz tog razloga želim da vam opet pričam o njima.

Pored muzičke radionice koja je i dalje aktuelna, kod njih se deca mogu oprobati na još par polja koje toplo preporučujem.

  • Engleski uz muziku ovo je namenjeno dečici od 3 do 8 godina. Poznato je odavno da se jezik uči najbolje kroz pesme, pa tako vas verovatno ne čudi što naša deca kada čuju neku pesmu na stranom jeziku vrlo lako je zapamte i pevuše iako ne znaju sam jezik. Ovde se upravo stavlja akcenat na tome da se kroz pesme nauči jezik koje su praćenje glumom i ekspresijom tela. Osnove engleskog jezika se vrlo lako savladavaju kroz ovakav pristup. Dinamika časa je takva da su stalno u pokretu što im drži pažnju na reči koje se uče. Časove drži Isidora Protić koja ima već desetogodišnje iskustvo u radu sa najmlađim uzrastom. Ovo je samo jedna od pesmica koja se uče

  • Etno kursić ovo je jedan totalno zanimljiv kurs za decu i mislim jedini ove prirode kod nas, namenjen je uzrastu od 3 do 12 godina. Neću vam nogo reći o samom kursu koliko o predavaču koji je mene apsolutno facinirao svojom pojavom i pričom pa ćete iz toga zaključiti i kakav je kurs. Naime radi se o Milanu Vašaliću koji svira na 12 tradicionalnih instrumenata, koerograf, pevač. Po struci vaspitač, radi u vrtiću ”Čuperak” u Kikindi, 2012. i 2013. god. dobijao nagrade kao najbolji vaspitač u Vojvodini. On je čovek koji ima odličnu moć pripovedanja tako da sam ga ja veoma pažljivo slušala i u potpunosti mi je jasno zašto je dobio nagradu najboljeg vaspitača. Vrlo pitko i lako priča o temi koja je jako opširna a to je običaji i narodna tradicija koju naš narod ima jako puno. Priču o tome kako ko smo mi i šta nas čini priča jednim totalno razumljivim jezikom za decu i nema sumnje da će deca i kasnije sama moći da prepričaju sve što nauče i zapamte na ovom etno kursiću. Čula sam ga kako svira i gajde i to je deci koja su bila prisutna tada bilo jako zanimljivo. Sve su hteli da pipnu, da i oni probaju da sviraju.

BCH

  •  Gluma glimu drži naš poznati  glumac Nenad Hadži Maričić, stalni je glumac Narodnog pozorišta u Beogradu, Profesor je glume na Akedemiji lepih umetnosti u Beogradu i na Pavlović univerzitetu u Bijeljini. Glumio je u predstavama Komendijaši, Velika drama, Nevjesta od vjetra, Ribarske svadje, Mileva Ajnštajn, i brojnim drugim filmskim, pozorišnim i televizijskim ostvarenjima. Radionica je dizajnirana da kroz scenski pokret, govor, glumačke zadatke, vežbe pamćenja i koncentracije, stvaranja predstave angažuje čitavu ličnost deteta i omogući im da kroz umetnost na kreativan način razumeju sebe i druge oko sebe. Deca kroz radionice razvijaju svoje psiho-motorne sposobnosti, inteligenciju, kreativnost, druželjubivost, samopouzdanje, razvijaju svoje talente koji veoma doprinose zdravom i pravilnom odrastanju. Časovi su podeljeni u nekoliko važnih segmenata: gluma, scenski pokret i scenski govor.Gluma je namenjena uzrastu od 7 do 19 godina. Sa najmalđima rade studenti a Nenad Hadži Maričić sa starijom grupom uz obilazak povremeni mlađe.

Naravno tu su i časovi gitare, udaraljki i duvačkih instrumenata.

Ono što odlikuje rad BCHa je što su specijalizovani za rad sa najmlađim uzrastom, što mene lično najviše interesuje jer je Andrej još uvek u toj kategoriji. Takođe, nema one presije nad decom da nešto mora da se odradi, pogotovo kada se u pitanju ovi kursevi gde se kroz igru uči, i baš zbog toga se deca lepo osećaju tamo. Grupice su male tako da se svakom detetu može posvetiti dovoljno pažnje. Kontakt i info gde možete saznati više o svemu što vas zanima je www.balkanch.com ili direktno na telefon 065/8889088, Bojana Nikolić.

Komentari

comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *